ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Дата: 22 листопада 2020 о 14:47, Оновлено 29 лютого о 10:36

Психологічний супровід

у ВАЛКІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА МАСЕЛЬСЬКОГО здійснюють:

Князєва Світлана Анатоліївна, практичний психолог (кімната 305)

Корисні посилання щодо допомоги та підтримки в ситуаціях насильства, торгівлі людьми, складних життєвих обставин

переглянути за посиланням

Поради батькам щодо організації навчання дитини

переглянути за цим посиланням

Психолог рекомендує: ЧИ ПОТРІБНО БАТЬКАМ ВИКОНУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ СВОЇХ ДІТЕЙ?

переглянути за цим посиланням

«Більшість людей щасливі настільки, наскільки

вони вирішили бути щасливими»

(А. Лінкольн)

У житті часто можна зіткнутися з ситуацією, коли співрозмовники е зовсім правильно розуміють, хто такий психолог і навіщо він узагалі потрібен. Чим відрізняється психолог від психотерапевта чи психіатра. Для більшості немає ніякої різниці.

Найчастіша реакція на слово «психолог»: «мені це не потрібно», «моя дитина що психічно хвора?» або «що я — псих?». Навіть якщо людина розуміє, що в неї є певні проблеми, вона не поспішає звертатися за допомогою, бо не знає куди і до кого.  Куди іти, якщо болить душа?

Є, звісно, варіант: можна звернутися до психолога. Але хто ж він такий? Багато з тих, хто обрав саме цей шлях, стикаються з такими стереотипами:

• до психологів ходять одні «психи»;

• до психологів ходять слабаки;

• я сам собі психолог або мій друг найкращий для мене психолог;

• психологи бачать людей наскрізь.

У чому ж особливості роботи цієї особи і чим вона відрізняється від психотерапевта і психіатра?

Психолог — це спеціаліст, який має відповідну освіту і працює із здоровими людьми, котрим необхідна допомога в різних життєвих ситуаціях (сімейні стосунки, труднощі у дитячо-батьківських взаємовідносинах, непорозуміння з колегами, втрата близьких, проблеми вибору тощо).

Психотерапевт — особа, яка має кваліфікацію з психотерапії. Працює з психологічно здоровими людьми, у яких є внутрішньоособистісні проблеми, що спричиняють багато незручностей і заважають нормально жити.

Психіатр — лікар із медичною освітою, який працює з людьми, що мають різні психічні захворювання.

Таким чином, якщо в нас у житті складаються ситуації, які ми не можемо вирішити самостійно, або є внутрішньоособистісні проблеми, тоді йдемо до психолога чи психотерапевта. Усе, що стосується психічних хвороб, то це — до психіатра.

Психологи працюють із цілком ЗДОРОВИМИ ЛЮДЬМИ, яким потрібна підтримка у вирішенні конкретної ситуації або проблеми. Психолог не дає порад, не має чарівної палички, не оцінює і не критикує. Він спрямовує вас, дає можливість зрозуміти те, що насправді відбувається у вашому житті, допомагає роздивитися різні варіанти рішень та знайти вихід.

Слабка людина не звернеться до психолога, бо, як правило, не шукає рішення, а намагається перекласти відповідальність на інших, звинувачує всіх і все, намагається «забутися» за допомогою алкоголю чи наркотиків. Тільки сильна особа здатна визнати свою проблему. Потрібні неабиякі душевні ресурси для пошуків рішення і звернення за допомогою. Велика мужність — усвідомити, що у вашому житті не все добре, наважитися взяти на себе відповідальність за те, що відбувається, і почати з цим працювати. Пройти через біль, страх, власний опір і стати іншим. Із більшими можливостями, із новими бажаннями, із новим поглядом на себе і на все, що вас оточує. І стати ще більш щасливим, здоровим, упевненим і успішним.

Існує вислів «Краще поплакати у психолога, чим сміятися у психіатра».

Вибір за вами: жити за звичним сценарієм, роками створювати своє власне пекло, змушувати страждати себе та своїх близьких, а, можливо, ризикнути і змінитися.

Поспілкуватися з нами можна:

особисто у кабінетах 305 або 104;

-  написати повідомлення через "Зворотній зв`язок" (Гостьова книга) сайту;

-  надіслати електронний лист на адресу knyazevasv1973@gmail.com з поміткою "Допомога психолога".

Ми готові вам допомогти!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.